TECH INVEST OSTRAVA

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Rodinný dům v Ludgeřovicích

Tisk

 

Rodinný dům v Ludgeřovicích

Autor: Ing. Petr Urban, Projekt 2010, Realizace 2011

Dvougenerační rodinný dům na severozápadním svahu nad vodní plochou. Strmý svah a výhled na vodní plochu byly základními limity návrhu domu. Dům je vytvořen ze dvou hmot, přeložených přes sebe. Dominantním prvkem je prostorná zastřešená terasa na jižní a západní straně. Terasa přechází na severní straně do střešní zahrady nad garáží. Okna a prosklené plochy jsou v hliníkových rámech.

Dům je od jezera dvoupodlažní, na východní straně jednopodlažní. Ve spodním podlaží je vstupní hala se schodištěm, samostatná garsoniéra, garáž pro dva automobily a technické zázemí domu. V horním podlaží je druhá vstupní hala se schodištěm z nižšího podlaží, obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, pokoj pro hosty, pracovna, ložnice s koupelnou a šatnou, koupelna, prádelna a šatny. Ze všech obytných místností v obou podlažích je přímý vstup na terasy. Terasy jsou propojeny venkovním schodištěm, které působí zároveň jako opěrná stěna.

Dům je nízkoenergetický, vytápěný tepelným čerpadlem. Díky přesahu střech se v letním období prosklené plochy nepřehřívají. V přechodném období jsou zdrojem významných solárních zisků.

Výborná spolupráce s investorem v průběhu projektových a stavebních prací je podtržena kvalitním a citlivým vybavením interiéru.

 

Aktualizováno Pondělí, 30 Červenec 2012 16:39