TECH INVEST OSTRAVA

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Nová žampionárna

Tisk

V současné době probíhá výstavba žampionárny společnosti FUNGHI CZ ve Lhotce u Bílovce, která bude po svém dokončení největší pěstírnou hub v České republice.

Projektová dokumentace ocelové konstrukce a opláštění haly je zpracována v Holadsku firmou Christiaens, která celou halu vyrábí a postupně dodává. Na místě se připravuje spodní stavba.

Osazení celého provozu do terénu a okolní zpevněné prochy projektuje společnost TECH INVEST OSTRAVA, a.s., která provádí také technický dozor stavebníka a řídí celou výstavbu. Veškerá jednání s holanským partnerem jsou vedena pracovníky společnosti v angličtině. V angličtině je také smluvní a projektová dokumentace. Zkušenosti z několikaletého působení ve Velké Británii jsou zcela zásadní.

Důvodem tohoto postupu jsou dlouholeté zkušenosti společnosti Christiaens při výstavbě pěstíren hub a dodávce kompletní technologie pro vlastní pěstování. Ukázalo se, že zejména tepelné namáhání budovy je tak extrémní, že je nutno volit zcela ojedinělé a jinde nepoužívané postupy. Jednotlivé pěstební kóje se ve fázi sterilizace nahřívají párou až na 80°C a dlouhodobě je zde vlhkost až 100%. Originální spojení stěny s betonovou podlahou je samovolně přetěsňováno v každém pěstebním cyklu.

Zapsal : Ing. Petr Urban

 

 

Aktualizováno Sobota, 16 Květen 2015 18:41