TECH INVEST OSTRAVA

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Projektujeme nízkoenergetické a pasivní domy

Společnost TECH INVEST OSTRAVA, a.s. se zabývá projektováním nízkoenergetických a pasivních domů již od roku 2003. Pracovníci společnosti absolvovali několik ročníků mezinárodní konference Pasivní domy, osobně navštívili desítky nízkoenergetických a pasivních staveb u nás i v zahraničí, zejména v Německu a Rakousku.

Jednou z prvních realizací nízkoenergetické kancelářské a provozní budovy u nás byla budova firmy ELCOM ve Vědecko-technologickém parku v Ostravě Pustkovci. V roce 2005 jsme dokončili projekt mimořádně úsporné budovy s tepelnými čerpadly a centrální vzduchotechnikou s rekuperací, který byl oceněn v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje v roce 2007 čestným uznáním.

Další realizovanou nízkoenergetickou stavbou je hotel a restaurace RUBY BLUE na Stodolní ulici v Ostravě. Využití solární energie, centrální řídící systém pro vytápění a vzduchotechniku, větrání s rekuperací na každém hotelovém pokoji. Stavba byla oceněna v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje v roce 2008 za významné obohacení soutěže.

V posledních letech jsme zpracovali projektovou dokumentaci mnoha rodinných domů. Všechny naše projektované domy jsou zařazeny mezi mimořádně úsporné, případně velmi úsporné budovy (Průkaz energetické náročnosti budovy).

Domy se snažíme navrhovat úsporné nejen z hlediska provozních nákladů, ale v rámci nákladového projektování kontrolujeme od samotného začátku také celkové investiční náklady. Zajímavá architektura nemusí být nutně nákladná.